Hlavní strana Hlavní strana

Dieta Protal


Autorem diety je francouzský odborník na výživu Dr. Pierre Dukan. Dietu představil před deseti lety v rámci své knihy, která se brzy stala bestsellerem. Od té doby díky této dietě zhublo hodně žen a mužů – nejen výrazně, ale také trvale!

Celé kouzlo spočívá v tom, že jíte jenom proteiny (tj. maso včetně ryb, vajíčka a nízkotučné mléčné produkty) a zapíjíte je velkým množstvím vody. Denně se doporučuje vypít tři litry neslazených tekutin. Budete-li jíst pouze proteiny, sníží se vaše chuť k jídlu – vaše tělo bude produkovat ketonické buňky, které ji potlačují. Proteiny jsou jednak méně kalorické než většina ostatních živin, jednak jsou hůře stravitelné – tělo tedy spotřebuje hodně energie na jejich zpracování.


Do proteinové diety je vhodné zařadit i jednu polévkovou lžíci ovesných otrub denně! Otruby jsou produkt vznikající při zpracování pšenice či ovsa. Jsou zdrojem stravitelné i nestravitelné vlákniny, což je ideální kombinace pro zachování správné činnosti tlustého střeva. Otruby obsahují vlákninu, kterou dokážeme strávit jen z nepatrné části, a tak její zbytky neustále nutí střeva k pohybu a tím jsou otruby pro naše tělo tak důležité. Obsahují také velké množství sacharidů a proteinů. Vy se tak cítíte sytě a spokojeně, nemáte potřebu jíst. Ovesné otruby jsou také dobré na srdce a usnadňují zažívání. V těle na sebe navíc vážou tuky, cukry a toxiny a odvádějí je ven dřív, než se dostanou do krevního oběhu.

Velmi důležitý je pitný režim. Je nutné vypít alespoň 2-3 litry vody nebo neslazených nápojů denně.

Z dovoleného jídla můžete spotřebovat množství, které chcete. Ale nepřehánějte to. Nepřejídejte se. Pauzy mezi jídly by neměly být delší než 4 hodiny. Hodinu po probuzení a krátce před ulehnutím si dejte svačinu. Cvičte alespoň 30 minut pětkrát týdně.


Pokud se rozhodnete začít, podívejte se na další informace na naší webové stránce. Najdete zde podrobnější informace ohledně diety, recepty na chutné a jednoduché jídlo a můžete poslat i dotaz, který bude zodpovězen našimi odborníky.© 2010 - 2015 Dukanova-dieta.cz | dukan@dukanova-dieta.cz | Designed by - 2023  

Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno.